Vandens žygiai

Vandens žygių programa Skautų slėnyje vyksta Ukmergės ir Širvintų rajonų upėse ir ežeruose. Programos metu išmokstama valdyti skirtingus laivų tipus, susipažįstama su vandens žygių specifika, gamtos reiškiniais. Dažnai vandens žygiuose dalyvaujama komandomis, o programos metu ne tik keliaujama, bet vyksta pastabumo lavinimo ir komandos formavimo užduotys. Ežeruose vyksta strateginiai lobio paieškos žygiai, kurių metu dalyvaujama simuliaciniame žaidime ant vandens.

Trukmė: 1-5 dienų.
Ypač įdomios patirtys ir gilus patyrimas įgyjami dalyvaujant kelių ar keliolikos dienų vandens žygiuose (keliaujančiose stovyklose).
Vieta: Skautų slėnio stovyklavietėse, Lietuvos vandens telkiniuose
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su programa, inventoriumi, laivais;
- Aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus, išdalinamos individualios gelb. priemonės;
- Grupė supažindinama su vandens sauga, žygio tvarka ir taisyklėmis, pasiskirstoma atsakomybėmis ir žygio inventoriumi;
- Vandens žygis ir programa;
- Susitvarkymas ir aptarimas.
Į programą įtraukta:- Inventorius ir priemonės, laivai;
- Transportavimas programos metu;

Baidarės