Baidarės

Gyvenime gali tekti keliauti ne tik sausuma, bet ir vandeniu. Įgūdžiai kaip valdyti baidarę tikrai pravers. Kaip saugiai įsėsti ir išlipti, valdyti irklus? Ką daryti kad neapsiversti? Kaip elgtis jeigu laivas vis tik apsiverstų? Jūrų skautai žino kaip su šiais laivais keliauti ir leistis į nuotykius upėse ir ežeruose.
Išmokime kaip elgtis su baidarėmis, kad vandens žygiai nekeltų baimės ir drąsiai jaustumėtės laivo kapitonais.

Programos tipas: Specialybė.
Gali būti sudedamoji programos dalis: kanojų, vandens saugos, plausto statybos ir vandens žygių ekspedicijos.
Trukmė: 30-60min - baziniam įgūdžiui ir mini užduotims atlikti
Vieta: Bet kuri programos vieta: stovyklavietėse, vandens žygio metu
Programos eiga: - Instruktažas ir susipažinimas su laivais ir gelbėjimo priemonėmis, aptariamos pavojingos situacijos. Instruktorius įsitikina grupės dalyvių pasiruošimu sąmoningai dalyvauti užsiėmime;
- Grupė supažindinama su inventoriumi, su kuriuo bus dirbama užsiėmimo metu: kiekvienas dalyvis gauna gelbėjimo liemenę, irklą, pora dalyvių gauna baidarę;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis pradžioje krante, vėliau vandenyje, dalyviai kartoja ir mokosi.
Į programą įtraukta: - Inventorius ir priemonės;

Buriavimas