Vandens sauga

Vandens saugos užsiėmimai svarbūs tuo, kad nuo mažų dienų įgyjami gebėjimai kaip apsisaugoti įvykus netikėtam įvykiui ant vandens. Treniruočių metu individualiai vandenyje išbandome įvairias gelbėjimosi priemones ir laivus. Programos esmė - nepasimesti ir nugalėti baimes kylančias vandenyje, kai netikėtai iškrentama iš laivo ar laivas apsiverčia. Pagal dalyvių amžių ir patyrimą naudojami skirtingi laivai: gelbėjimo plaustai, kanojos, baidarės, jachtos. Imituojamose pratybose įgyjami gelbėjimosi įgūdžiai ir išmokstama standartinių gelbėjimo veiksmų.

Trukmė: 60min
Vieta: Skautų slėnio stovyklavietėse
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su programos inventoriumi ir laivais;
- Dalyviai gauna gelbėjimosi liemenes ir kitą reikalingą inventorių;
- Aptariamos pavojingos situacijos, gelbėjimo tvarka ir taisyklės, praktiškai pademonstruojama ir dalyviams leidžiama praktiškai atkartoti gelbėjimosi veiksmus;
- Pratybų metu, su programos instruktorių priežiūra, grupės imituoja netikėtas vandenyje atsitinkančias situacijas ir praktikuojasi atlikdami gelbėjimo veiksmus;
- Po pratybų aptariamos klaidos ir teisingai atlikti veiksmai.
Į programą įtraukta:- Inventorius, priemonės, laivai;
- Skautų slėnio programos instruktorių programa ir lydėjimas programos užduočių metu.

Baidarės

Buriavimas