Komandos formavimas

Gebėjimas veikti komandoje - labai vertinamas nuo pat jaunų dienų. Gamtoje, veikiant iš vien, dažnai patiriamas pilnatvės jausmas, o įgyvendintos užduotys pripildo pasitikėjimu vienas kitu ir savimi. Tam pasiekti reikia geros komunikacijos, tarpusavio supratimo, įsitraukimo ir dar nemažai kitų komandinio darbo įgūdžių.
Skautai žino, kad žygiuose ir stovyklose komandinis darbas ir dvasia dažnai lemia viską. Išmokime esminių komandinio darbo principų veikdami gamtoje. Komandos formavimo elementai yra dažniausiai įtraukiami į visas Skautų slėnio veiklų programas.

Programos tipas: Kompleksinė programa. Įtraukiama į daugelį Skautų slėnio veiklų
Trukmė: nuo 30min iki 3 dienų - atsižvelgiama į pageidavimus, grupės amžių ir patirtį
Vieta: Bet kuri programos vieta: Skautų slėnio stovyklavietėse ir apylinkėse
Programos eiga:- Komandos formavimas vyksta 2 būdais:
1) šiam tikslui nukreiptas konkretus metodas ar užduotis, pvz,: Žemutinių virvių programa;
2) Sudedamoji žygio, stovyklos programos dalis, pvz.: maisto gamyba, lobio paieška žygio metu, teminis vaidinimas stovyklos metu.
Į programą įtraukta:- Inventorius ir priemonės, transportavimas, Skautų slėnio programos instruktorių programa ir lydėjimas.

lapinės statyba

sausumo žygių ekspedicija