Skautorama

Skautorama - tai iš įvairių skautiškų specialybinių veiklų susidedanti aktyvi ir praktiška rugčių programa. Jos metu organizuojamos dvi pagrindinės veiklos: 1) Mokomoji skautorama ir 2) Linksmoji skautorama. Skautorama - tai simuliacinis rungčių žaidimas, kurio metu pradžioje yra įgyjamos teorinės žinios (stebėjimas) ir praktika (individuali patirtis), o tada nedidelės komandos varžosi tarpusavyje panaudodamos įgytas žinias ir įgūdžius.
Tokioje programoje veikiama komandose, svarbus greitis, kruopštumas, atidumas ir kūrybiškumas. Užduočių pagalba patikrinamas gebėjimas komunikuoti, imtis iniciatyvos, išryškėja natūralūs lyderiai ir formuojasi komanda.

Atskira edukacinė programa arba gali būti įtraukta į kitas Skautų slėnio veiklas: sausumos ar vandens žygyje, stovykloje ir kt.
Trukmė: 4-6val.
Programos eiga:- Instruktažas, susipažinimas su programos eiga ir tvarka, pasiskirstymas į nedideles grupes;
- Mokomoji skautorama: 3-4 užsiėmimai, kurių metu mokomasi kaip praktiškai uždegti ugnį be degtukų, greitai surišti mazgus, naudoti peilį, saugiai elgtis vandenyje, komunikuoti, suteikti pirmąją pagalbą. Užsiėmimo temos adaptuojamos pagal dalyvių amžių, patirtį ir sugebėjimus;
- Linksmoji skautorama. Komandos leidžiasi į rungčių trasą, kurioje turi pritaikyti išmoktus dalykus praktiškai. Varžomasi tarp kitų komandų;
- Komandų apdovanojimai, aptarimas.
- Dalomoji medžiaga;

lapinės statyba