Sausumos žygiai

Sausumos žygio programa yra kompleksinė, nes eidami mes mokomės: iš savo, draugų ir aplinkinių patirčių ir mus supančios aplinkos bei skautiškos programos. Judant treniruojasi ne tik visi žmogaus raumenys, bet labiau stimuliuojama ir smegenų veikla. Skautiškų žygių metu labiau įsitraukiama į pažintinę gamtos programą, ugdoma ištvermė ir valia, o per skautišką metodą - praktiniai išgyvenimo gamtoje įgūdžiai.

Trukmė: 2 val. - 2 dienos. Nuo mini kelių kilometrų žygio aplink stovyklavietę iki 2 dienų išgyvenimo gamtoje žygio su nakvyne miškuose.
Programos eiga:- Instruktažas, pasidalinimas į mažesnes grupes, mokomoji programa apie grupės inventorių;
- Komandos formavimo programa ir pasiskirstymas atsakomybėmis (navigatorius, ryšininkas, maisto, ugnies, šifravimo ir užduoties komandos), žygio programos aptarimas;
- Inventoriaus išsidalinimas, aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus;
- Žygis su programa;
- Aptarimas.