Strateginiai žaidimai gamtoje

Mokomieji žaidimai yra puikus būdas žaidžiant įgyti daugiau patirties ir praktikos. Skautų veikloje daugiausiai mokymosi laiko praleidžiame žaisdami "gyvenimą". Tai yra imituojame realias, gyvenimiškas situacijas ir jas patiriame praktiškai, prisiimdami tam tikras roles ir iniciatyvas. Tai smarkiai pagelbėja susidūrus su panašia situacija gyvenime, nes žinomi dalykai negąsdina, ir leidžia susikoncentruoti ir greitai priimti būtinus sprendimus.
Strateginiai žaidimai dažniausiai apima gelbėjimo, karybos, jėgos pasiskirstymo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo, diplomatijos, finansinio raštingumo temas. Kaip ir visuomenėje, taip ir nedidelėje grupėje pasiskirstoma atsakomybėmis ir veikiama. O veikiant mokomasi iš savo ir kitų klaidų ir gerosios praktikos. Tokius strateginius žaidimus gamtoje žaidžia tiek vaikai, tiek suaugę, o skautai juos žaidžia virš 110 metų.

Gali būti sudedamoji programos dalis: skautoramoje, žygyje, stovykloje.
Trukmė: 6val. - 2 dienos
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su programa ir jos taisyklėmis, pasiskirstoma į mažesnes grupes;
- Aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus;
- Kiekviena grupė gauna bent vieną lydintį programos vadovą, įsitikinama, kad grupė pasiruošusi dalyvavimui ir supranta taisykles;
- Grupė supažindinama su inventoriumi, su kuriuo bus dirbama;
- Išdalinamos strateginio žaidimo metu veikiančių jėgų spalvos, ginklai, pinigai, vėliavos, gyvybės raiščiai ir kiti simboliai;
- Ruošiama strateginio žaidimo erdvė, sukuriama infrastruktūra, rolės, personažai. Grupėse aptariamos strategijos ir galimos situacijos, pasiskirstoma atsakomybėmis;
- Strateginio žaidimo aktyvi fazė (paprastai žaidžiama 15-20min intervalais, su pertraukomis);
- Grupėse aptariami rezultatai, vyksta nugalėtojų apdovanojimai ir susitaikymo ceremonija.
- Stovyklavietės infrastruktūra;
- Skautų slėnio programos instruktorių programa ir lydėjimas programos metu.

maskavimasis

stovyklavimas