Maskavimasis

Maskavimosi esmė - panaikinti formos, silueto, paviršiaus kontrastus su aplinka, prisitaikyti prie natūralių aplinkos sąlygų ir išlikti nepastebėtam. Išmoktus maskavimosi principus galima nesunkiai pritaikyti bet kurioje gyvenimo situacijoje.
Maskavimosi pratybose naudosime natūralias priemones veido ir kitų kūno dalių maskavimui, rinksimės lauko ir miško reljefus bandydami prie jų prisitaikyti. Praktinės programos metu vykdysime žvalgybines užduotis.

Programos tipas: Specialybė.
Gali būti sudedamoji programos dalis: skautoramoje, žygyje, stovyklos metu.
Trukmė: 30-60 min
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su skautiškomis aštrių įrankių naudojimo taisyklėmis, aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus. Instruktorius įsitikina grupės dalyvių pasiruošimu sąmoningai dalyvauti užsiėmime;
- Grupė supažindinama su inventoriumi, su kuriuo bus dirbama užsiėmimo metu: kiekvienas dalyvis gauna peilį užsiėmimo užduotims atlikti, kirvį ir pjūklus;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis su įrankiais, dalyviai kartoja ir mokosi.
- Dalomoji medžiaga;

lapinės statyba