Virvės ir mazgai

Mazgai pradėti naudoti nuo pat žmonijos atsiradimo pradžios. Kiekvienas mazgas turi savo praktinę paskirtį ir funkciją, tik taip jis išliko ir yra naudojamas iki šių dienų. Programos metu susipažįstame su praktiškai panaudojamais mazgais ir leidžiamės į patyrimą vien tik iš virvių, mazgų ir medžio statant statinius, kurie ypač gerai panaudojami gamtoje. Mazgų ir virvių specialybė yra išgyvenimo gamtoje programos dalis. Užsiėmimo metu statomės nedidelę lapinę, pasigaminame gultus medyje, trikojį maisto gamybai, įvairius atsisėdimo įrenginius. Tai tik pradiniai įgūdžiai ir motyvaciją virves ir mazgus pritaikyti savo gyvenime.

Programos tipas: Specialybė.
Gali būti sudedamoji programos dalis daugelyje Skautų slėnio programų.
Trukmė: nuo 45min iki 8val., atitinkamai pagal programos sudėtingumą, dalyvių amžių, patyrimą ir keliamus tikslus.
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su programa, virvių ir mazgų sandara;
- Dalyviai gauna programos inventorių;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis, dalyviai kartoja ir mokosi.
- Kiekviena grupelė formuoja savo norimą pasiekti tikslą, pagal tai skirstosi atsakomybėmis;
- Projektas. Grupė statosi pasirinktą statinį iš medžio ir virvių;
- Aptarimas.