Šaudymo specialybė

Šaudymo specialybė yra susijusi su gebėjimu susikaupti, nurimti, koordinuoti savo veiksmus ir laikytis taisyklių. Nors užsiėmimas vyksta nedidelėje grupėje, tai labiau individuali veikla. Mokomasi iš instruktorių ir bendraamžių matomo pavyzdžio, išmokta teorija ir matyti pavyzdžiai pritaikomi praktiškai. Mokymosi procese organizuojamos įvairios varžybos, šaudoma iš spyruoklinių ir orinių šautuvų.

Programos tipas: Specialybė.
Gali būti sudedamoji skautoramos dalis arba papildyti kitas specialybių programas.
Grupės dydis: iki 10 dalyvių
Trukmė: 60min
Vieta: Skautų slėnio stovyklavietėse
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su skautiškomis aštrių įrankių naudojimo taisyklėmis, aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus. Instruktorius įsitikina grupės dalyvių pasiruošimu sąmoningai dalyvauti užsiėmime;
- Grupė supažindinama su inventoriumi, su kuriuo bus dirbama užsiėmimo metu: kiekvienas dalyvis gauna peilį užsiėmimo užduotims atlikti, kirvį ir pjūklus;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis su įrankiais, dalyviai kartoja ir mokosi.
- Dalomoji medžiaga;

lankininko specialybė