Išgyvenimo gamtoje specialybė

grįžti

Išgyvenimas yra vienas esminių žmonijos instinktų. Išgyvenimo gamtoje patirtys ir situacijos sukuria idealias sąlygas pajausti ir lavinti savo naujus gebėjimus. Išgyvenimas gamtoje taip pat skatina mus išeiti iš komforto zonos ir ieškoti išeičių, priimti sprendimus ir imti veikti bei būtų atsakingiems už savo veiksmus. Daugeliu atveju, tai yra varomoji energija mokytis naujų dalykų, kurie visada praverčia gyvenime.
Tai kompleksinė programa, kurioje gali vyrauti skirtingos stichijos (oras, vanduo), aplinkos (miškai, laukai, pelkės) ir kitos sąlygos. Skautai eidami į žygius, stovyklaudami ir leisdamiesi į nuotykį visada patiria išgyvenimą gamtoje.

Programos tipas: Specialybė su kompleksine programa
Išgyvenimo gamtoje specialybė apima daugelį Skautų slėnio vykdomų programų: lapinės statyba, maisto gamyba lauko sąlygomis, maskavimasis, orientavimasis ir kt.
Amžiaus grupė: nuo 10 m.
Grupės dydis: nuo 15 dalyvių
Trukmė: nuo 60min iki 3 dienų - išgyvenimo užsiėmimai derinami pagal grupės amžiaus grupę, patyrimą ir keliamus siekius.
Vieta: Bet kuri programos vieta: Skautų slėnio stovyklavietėse, žygio metu
Programos eiga:- Instruktažas ir tikslo išsikėlimas, planas ir atsakomybių pasiskirstymas;
- Aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus;
- Komandinė užduotis grupės susitelkimui. Instruktorius įsitikina grupės dalyvių pasiruošimu sąmoningai dalyvauti užsiėmime;
- Grupės nariai sutelkiami konkrečiai užduočiai, aprūpinami reikalingu inventoriumi ir priemonėmis, jeigu reikia transportuojami į numatytą aplinką;
- Po užduoties su programos vadovu aptariamas mokymosi procesas, įgytos patirtys ir įgūdžiai.
Į programą įtraukta:- Inventorius, priemonės, transportavimas;
- Skautų slėnio programos instruktorių programa ir lydėjimas užduočių metu.

Susijusios specialybės

komandos formavimas

lapinės statyba

maisto gamyba

maskavimasis

orientavimasis