Orientavimasis gamtoje

Orientavimasis tiek gamtoje, tiek kitose aplinkose yra labai svarbus įgūdis gyvenime. Gamtoje orientuojamės pagal gamtos ir žmonių sukurtus objektus, naudojamės žemėlapiais, kompasais, GPS įvairiomis sistemomis, palaikydami ryšį su kitomis grupėmis programos metu. Žinojimas kur dabar esame ir link kur judame yra esminiai norint pasiekti užsibrėžto tikslo. Orientavimasis aplinkoje yra vienas svarbiausių įgūdžių padedančių mums išgyventi gamtoje ir pasiekti saugią nakvynės, maitinimosi, pirmos pagalbos ar susitikimo vietą.

Programos tipas: Specialybė.
Gali būti sudedamoji programos dalis: skautoramoje, žygyje, stovykloje, strateginiame žaidime ar ekspedicijoje po pelkes.
Trukmė: 30 - 180min - nuo esminių orientavimo principų iki žygio su kompasu ir žemėlapiu
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su orientavimusi, žemėlapiais ir įvairiais prietaisais;
- Aptariamos pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus;
- Grupė supažindinama su užduotimi, pasiskirsto atsakomybėmis ir gauna grupės inventoriaus paketą;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis su įrankiais, dalyviai kartoja ir mokosi;
- Leidžiamasi į orientavimosi žygį, kurių metu dalyvių grupės orientuojasi savarankiškai, prižiūrimi programos instruktorių.

lapinės statyba

sausumos žygiai