Skautiškas žygis ir programa

programos

Kultūros Pasas: Veprių žygis: 3-4 kl.Kultūros Pasas: Veprių žygis: 5-8 kl.SKAUTIŠKAS ŽYGIS IR PROGRAMA

INFORMACIJA

PROGRAMOS INFORMACINIS PAKETAS

UŽSAKYMAI

Klauskite: +370 663 64451
Rašykite: info@skautuslenis.lt
REGISTRACIJA

svarbu

Programos tipas: žygis (10 - 20 km)
Amžiaus grupė: 8 - 18 metų
Grupės dydis: 20-200 dalyvių
Trukmė: 6 - 72 val.
Kaina: 15 - 25 Eur
Pradžios vieta: Vepriai
Pabaigos vieta: Kopūstėliai

Skautiško žygio iššūkis skirtas vyresnių 5-12 klasių vaikams ir jaunimui. Žygio metu susipažinsime su didžiausio meteorito kraterio Lietuvoje teritorija ir jį supančiais kultūriniais ir istoriniais objektais: Sukinių piliakalniu, Moko akmeniu, Žuvintės šaltiniu ir sovietinės Kopūstėlių raketinės bazės prieigomis.

Programos tikslas - vadovaujantis skautiškais metodais ir vertybėmis leisti dalyviams susipažinti su kultūros paveldo ir istorinėmis vietomis Ukmergės rajone bei įgyti gyvenime praversiančių įgūdžių.

Programos struktūra ir priemonės
- 6 valandų žygio programa vyks 15km ruože tarp Veprių miestelio ir Kopūstėlių kaimo. Bus išnaudojamos visos gamtos erdvės: Šventosios upė, miškas, istoriniai ir kultūriniai objektai bei informacija apie juos.
- Programos priemonės: žemėlapiai, žygio ir išgyvenimo gamtoje priemonės: puodai, virvės, ugnies skeltuvai ir kt. priemonės. Žygio metu bus naudojamasi ryšio priemonėmis (racijomis).
- Dalyviai, su skautų instruktorių pagalba, gaminsis maistą lauko sąlygomis (mokysis pasiruošti laužo vietą, uždegti laužą be degtukų, pasigaminti trikojį ir įgyti maisto gaminimo įgūdžių).

Programos siektini rezultatai.
- Šia edukacija papildome formalias ugdymo disciplinas, o taip pat siekiame supažindinti su daugiau nei 100 metų gyvuojančia skautiškos veiklos metodika ir patyriminiu mokymusi gamtoje. Šios saviraiškos formos ir darbo grupėse patyrimas pritaikomos klasės veiklose ir mokyklos renginiuose.
- Programos metu sieksime ugdyti bendrąsias kompetencijas – savarankiškumą, smalsumą, gebėjimą dirbti grupėje, pasitikėjimo savimi įgūdžius, būtiniausius savarankiško gyvenimo įgūdžius (peilio naudojimas, laužo užkūrimas, darbo atlikimas iki pabaigos ir pan.).
Įgyti specialiųjų kompetencijų – išmokti gaminti maistą ant ugnies ir ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą nestandartinėse situacijose.

Ši programa - puikus būdas susipažinti su kultūriniais ir istoriniais objektais, išbandyti klasės komandinės veiklos sugebėjimus ir įgyti naudingų gyvenime įgūdžių.

Preliminari programa

10:00 - 10:30 Atvykimas į Veprius (prie Šventosios upės).
Susipažinimas, instruktažai
10:30 - 14:00 Rytinė programa - žygis: I dalis
- Lobio koduotų deimantų paieška ir šifravimas
‍- Žygis nedidelėmis (8-15 dalyvių) komandomis
‍- Žuvintės šaltinio, Sukinių piliakalnio, Moko akmens aplankymas
‍- Orientavimasis pagal žemėlapį ir kitus gamtos objektus
14:00 - 15:00 Pietūs (Šventosios upės atodanga)
- Laužo uždegimas, trikojo gamyba ir maisto gamybos ant laužo praktika, komandinio darbo išbandymas
‍- Įvairūs užsiėmimai ir skautamokslis
15:00 - 16:00 Popietinė programa - žygis: II dalis
- Slaptos raketinės karinės bazės atradimas
‍- Koduotų žinučių šifravimas ir lobio atradimai
16:00 Pabaiga

Į programos kainą įskaičiuota:

- 6-7val. edukacinė programa, dalomosios priemonės ir prizai;
- Programą ir vaikus lydintys Skautų slėnio programos instruktoriai;
- Programai skirtas turistinis ir sportinis inventorius;
- Programos metu gaminamo maisto davinys, maisto indai ir įrankiai
- Programos dalyvių draudimas;

Svarbi registravimosi informacija:

- Programa rezervuojama iš anksto, įprastinis laikas: 10.00 – 16.00;
- Kultūros paso programos rezervuojamos per LR Kultūros ministerijos registracijos sistemą (spausti REGISTRACIJA mygtuką)
- Rekomenduojame parsisiųsti PROGRAMOS INFORMACINĮ PAKETĄ, kuriame rasite: Programą, atvykimo žemėlapį, pasiruošimo informaciją, instruktažo ir tėvų sutikimo lapus.
- Programa vyksta lauko sąlygomis, todėl rekomenduojama atitinkamai pasiruošti ir apsirengti;
- Kilus klausimams drąsiai skambinkite Kultūros paso programą koordinuojančiam vadovui: +370 663 64451;
- Į programos kainą neįskaičiuotas dalyvių atvežimas/parvežimas;
- Programos pradžios taškas: Vepriai (Pavėsinė prie Šventosios upės tilto)
- Pradžios pabaigos taškas: Kopūstėlių raketinė bazė
- Prie Kultūros paso programos galima papildomai užsisakyti  ir kitas įdomias skautiškas specialybių programas, klasės stovyklavimo paketą.

KITOS MŪSŲ VEIKLOS

Išgyvenimas gamtoje