2024-ieji buvo ambicingų tikslų metai – vienyti mokytojus ir mokinius pasitelkiant neformaliojo ugdymo metodus. Viena iš svarbiausių iniciatyvų tapo glaudus bendradarbiavimas su Skautų Slėniu, kurio edukacinės programos yra pagrįstos skautiško metodo taikymu – veikimu gamtoje, komandinių iššūkių sprendimu ir kartais net sąmoningu dalyvių įvedimu į nekomforto zonas, kurios padeda stiprinti grupės ryšį.

488 žmonių patirtis gamtoje

Per 2024 metus Skautų Slėnyje apsilankė daugiau nei Ukmergės mokyklų klasių 21 klasė iš kurių žygiuose ir edukacijojes dalyvavo per 488 mokiniu ir mokytojų. Visi jie išsivežė ne tik neišdildomus prisiminimus, bet ir stipresnius tarpusavio ryšius. Nors kai kurie skundėsi dėl lietaus ar vėsos, skautų filosofija aiški: „Nėra blogo oro – yra tik netinkamas pasirengimas“.

Dalyviai dalijosi įspūdžiais apie iššūkius, kuriuos įveikė kartu – bridimą per upelį, kopimą į piliakalnį su vandens atsargomis, laužo kūrimą ir maisto gaminimą po atviru dangumi. Tokia veikla ne tik ugdė savarankiškumą, bet ir skatino komandinį darbą, pasitikėjimą vieni kitais bei geresnį supratimą tarp mokinių ir mokytojų.

Kas laukia 2025-aisiais?

Atsižvelgiant į 2024 m. sėkmę, planuojama plėsti programą – neapsiriboti vienos dienos žygiais, bet organizuoti dviejų dienų išvykas, į kurias būtų įtraukti ir tėvai. Taip pat siekiama stiprinti bendradarbiavimą su vietinėmis ūkmergės mokyklomis, skatinti gerųjų praktikų dalijimąsi ir ugdyti stipresnę bendruomenę.

Kitų mokyklų mokytojai, dalyvavę Skautų Slėnio edukacijose, pripažįsta, kad vienas savaitgalis gamtoje atstoja kelis mėnesius klasės darbo – išryškėja mokinių lyderystė, iniciatyvumas, bendradarbiavimo gebėjimai. Tai ne tik palengvina mokytojų darbą, bet ir leidžia tikslingiau įtraukti mokinius į ugdymo procesą visiems mokslo metams. Šios geros praktikos bus bandoma taikyti ir Ukmergės mokykloms.

Stovyklos
Edukacijos
Skautams
Stovyklavietės
Parduotuvė