Pirmoji pagalba lauko sąlygomis

Gamtoje gali įvykti visokių netikėtų situacijų, dėl kurių neretai atsiranda didelių ar mažų baimių. Baimes galime nugalėti žinodami, ką mums reikia daryti tokių netikėtų situacijų metu. Geriausia, kai žinome, kaip galime sau padėti. Gebėjimas nepasimesti kritinėse situacijose ir suteikti pirmąją pagalbą yra labai svarbūs ir gali išgelbėti gyvybę!
Skautai privalo žinoti, kaip organizuoti pirmą pagalbą lauko sąlygomis, stabdyti kraujavimą, pasigaminti neštuvus ar kaip elgtis ištikus saulės smūgiui. Kviečiame jau turimus ir naujus pirmos pagalbos įgūdžius išbandyti praktiškai.

Programos tipas: Specialybė.
Veikla gali būti kaip mokymų dalis arba sudedamoji programos dalis skautoramoje, žygyje ar stovyklinės programos metu
Trukmė: 30min - baziniam įgūdžiui ir mini užduotims atlikti
30-90min - baziniai mokymai, pirmos pagalbos simuliacinės pratybos ir aptarimas
Programos eiga:- Instruktažas ir susipažinimas su pirmos pagalbos vaistinėlės sudėtimi ir jos panaudojimo galimybėmis;
- Aptariamos įvairios pavojingos situacijos ir būtina pirmoji pagalba susižeidus;
- Praktiškai atliekame kelis svarbiausius kraujavimo stabdymo, žmogaus būklės nustatymo pratybas;
- Kiekviena grupė gauna programai skirta inventorių. Mokomasi kai reaguoti į netikėtas situacijas ir organizuoti koordinuotą pirmos pagalbos suteikimą;
- Instruktorius demonstruoja nedideles užduotis su įrankiais, dalyviai kartoja ir mokosi;
- Grupė leidžiasi į simuliacines pratybas, kurių metu gauna įvairias užduotis. Po pratybų vyksta aptarimas.

AŠTRŪS įrankiai

Išgyvenimas gamtoje