Dalinamės prisiminimais iš Jūrų skautų žygio, kurio metu jie valtimis plaukė iš Ukmergės iki Rusnės ir tyrė upių vandens užterštumą.
Beplaukdami skautai taip pat vykdė ekologinį projektą, kurio metu ėmė Šventosios, Neries ir Nemuno paviršinius vandens mėginius užterštumui nustatyti. Žygio metu buvo tiriami vandens nitratų, nitritų, fosfatų ir amonio rodikliai. Jų tikslas – įveikti apie 300 kilometrų.
„Šis plaukimas kaip ir pats skautavimas siekia kelių tarpusavyje derančių tikslų. Pagrindinis iš jų, tai jaunimo ugdymas per patirtį, pasitelkiant jūrinio skautavimo idėją ir veiklas“, – rašoma skautų pranešime.
Žygyje taip pat buvo plaukiama triviete Ukmergės jūrų skautų rankomis statyta burvalte „Laumė“, kuri pastatyta pagal prancūzų „Petite Brise“ modelio laivo brėžinius.
Iš Ukmergės skautai išplaukė liepos 16 dieną, o Rusnę buvo planuota pasiekti kitos savaitės pabaigoje. O liepos 30 dieną jie tradiciškai dalyvavo Klaipėdos jūrų šventės regatos rungtynėse ir renginiuose.
Nuo Ukmergės iki Rusnės plaukė Lietuvos skautijos Vilniaus, Kauno ir Ukmergės jūrų skautai. Su jais taip pat plaukė studentai iš Ukrainos, Rumunijos ir Italijos.
Pradinė idėja – savo pagamintu laivu nuplaukti nuo Ukmergės iki Baltijos gimė ir buvo įgyvendinta tarpukario Lietuvoje, kai 1933 metais Ukmergės jūrų skautai savo darbo irkliniu-buriniu laiveliu ežerais ir upėmis nuplaukė apie 450 kilometrų nuo Ukmergės iki Klaipėdos.
Straipsnį paskelbė: Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“.
Nuoroda į straipsnį: https://kaunas.kasvyksta.lt/2016/07/23/gamta/juru-skautai-tiria-vandens-uzterstuma-upese/