Ukmergės jūrų skautai

Ukmergės jūrų skautų istorija

1929_Ukmerges_juru_skautai1

1929m. Ukmergės jūrų skautai Ukmergės gimnazijos klasėje.

Ukmergės kraštotyros muziejaus medžiaga, fotografo P. Perko nuotrauka

1935m. „Skautų aido“ 3 numeryje rašoma apie Ukmergės skautų 10 metų įsisteigimo jubiliejų.  Minima D.L.K. Vytenio jūrų skautų draugovė.

Petro Jurgėlos knygoje “Lietuviškoji skautija” apie jūrų skautus Ukmergėje štai ką rašo:

“Ukmergėje Igno Petniūno 1927 įkurta valtis gyvavo kelerius metus. 1931 įsteigtam Vytenio laivui vadovavo A.Risovas, ltn. V. Klinavičius, J.Adamsas, A.Strazdas. <…>

Čia veikė ir Kęstučio laivas, Kviesulaičio vadovaujamas. 1933 savo statybos irkliniu-buriniu laiveliu Ig.Petniūnas 2 savaites plaukė iš Salako ežero Šventąją, per Dusetų, Jūžintų ir Zarasų ežerus, Nerimi ir Nemunu į Klaipėdą – per 450km.”

Ukmergės jūrų skautai dabar

2014-10-10 Ukmergės jūrų skautų praktinės buriavimo sueigos Žirnajų ežere

Ukmergės rajone nuo 2013m. spalio veikia Lietuvos skautijos Ukmergės “Šventosios” tunto jūrų skautai. Kassavaitinės skautų sueigos vyksta Ukmergėje, Pabaiske, Vepriuose, Deltuvoje ir Siesikuose, o šiltuoju metų laiku – prie Žirnajų ežero. Neretai lankomės ir Skautų slėnyje bei kituose rajono ir Lietuvos vietose.

Visi kartu laviname savo skautiškus įgūdžius, reguliariai organizuojame patyriminius žygius, stovyklas, statome ar remontuojame burinius laivus ir mokomės juos valdyti. Tai ne popamokinis būrelis, o gyvenimo būdas.

Daugiau apie mus gyvai galite sužinoti – https://www.facebook.com/ukmerges.juriai

Paskutinio laivo statybų projektas – PREZI link

Zirnajai

Kviečiame 10-18 m. amžiaus Ukmergės rajono jaunimą (ir ne tik) įsijungti į šį prasmingą judėjimą.

Prie mūsų prisijungti kviečiame ir skautų vertybėms ir idėjoms neabejingus suaugusius, tėvus ir savanorius
Susisiekite su vadovu Jonu Dragūnu – 8 663 64451 / skautu.slenis@gmail.com

Užimtumo Kalendorius

Susisiekite su mumis