Apie

pirmaSkautų slėnis – skautų neformalaus ugdymo centras gamtoje. 2014m. pradėta įgyvendinti skautiško centro gamtoje idėja. Tai pirmasis, tokio pobūdžio, skautiškas centras Lietuvoje.

Vizija: Skautų slėnis – neformalaus ugdymo gamtoje lyderis Lietuvoje.

Misija: Per skautiškus veiklos metodus gamtoje, ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą ir socialinius įgūdžius.

Prioritetai:

1. Žmogus gamtoje. Neformalus ugdymas gamtoje / gamtosauga / sveikas kūnas

2. Socialinis ir vertybinis pamatas. Šeima / savęs pažinimas ir socialiniai įgūdžiai / savanorystė / ieškoti ir kelti savo gyvenimo tikslus

3. Pilietinis sąmoningumas ir pasaulėžiūra. Tautiškumas ir tarptautiškumas / pagarba savo šaliai ir patriotiškumas / tarptautinė patirtis Lietuvoje

3ha stovyklavietėje iškastas nedidelis prūdas, įrengti stacionarūs kompostuojantys tualetai, prausyklos, dušai, rūšiavimo ir kompostavimo aikštelės, įrengtos pastovyklės, rikiuočių aikštelė ir laužavietė, pastatyti pirmieji skautiški pastatai bei įrengta lauko virtuvė, inventoriaus ir programos palapinės, štabas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stovyklavietė naudoja saulės ir vėjo gaminamą elektros energiją. Šiuo metu galime priimti iki 200 dalyvių.
Čia vyksta skautiškos stovyklos, talkos, tarptautiniai projektai ir mainai, vadovų sąskrydžiai. Siekdami populiarinti skautų vardą Lietuvoje bei pritraukti jaunimą į prasmingą veiklą, organizuojame „Skautai neskautams“ vasaros stovyklas, skautiškas – edukacines programas jaunimui, kviečiame įvairias organizacijas rengti čia savo renginius.

2014-2018m. yra stovyklavietės kūrimosi ir vystymosi laikotarpis. Kviečiame susipažinti su mūsų veiklos gairėmis bei planais ateinantiems metams (plačiau). Visada esame atviri jūsų nuomonei, pastaboms ir pagalbai.

Skautų slėnio aplinka

mokasSkautų slėnis įkurtas ekologinėje Sukinių sodžiaus bendruomenėje (www.sukiniai.lt). Čia gyvenančios šeimos pačios statosi ir kuria savo sodybas, puoselėja ir atsakingai žiūri į civilizacijos daromą įtaką gamtai. Bendruomenė palaiko skautų stovyklavietės veiklą, o mūsų renginių metu galima įsigyti vietoje išauginto derliaus, medaus ir kitų natūralių, rankų darbo produktų.

Stovyklavietė taip pat atlieka ir informacinio – turistinio centro vaidmenį. Esame labai gražios gamtos ir lankytinų vietų apsuptyje: netoli stūkso Sukinių piliakalnis, Moko akmuo, kunkuliuoja Žuvintės šaltinis, teka Šventosios upė, istoriją pasakoja Pabaisko mūšio vieta.
Sukiniai yra netoli Veprių smūginio kraterio (daugiau informacijos čia)
Aplinkui mus eina dviračių maršrutas (daugiau informacijos čia)
Buriuojame ir irkluojame ne per toliausiai esančiame Žirnajų ežere, lankomės Pabaisko mūšio vietoje, žygiuojame aplankyti apgriuvusios Kopustėlių raketinės bazės.

Informacija apie

2014-2018m. veiklos gairės 2014m. veiklos ATASKAITA 2015m. veiklos ATASKAITA Registracijos pažymėjimas Skautų slėnio įstatai

Susisiekite su mumis

Vardas*