Apie savanorystę

Kodėl žmonės savanoriauja?

Yra daug priežasčių kodėl žmonės savanoriauja. Keletas jų:
– įgyjama profesinė patirtis ir įgūdžiai dirbant su vaikais ir jaunimu;
– įgyjama reikalinga praktika, praverčianti priimant į darbą ar studijas;
– sutinkama daug įdomių žmonių ir susirandama draugų;
– įgaliname save veikti ir tobulėti;
– atrandama daugiau galimybių tobulieti ir siekti aukštesnių gyvenimo tikslų.

Kas gali savanoriauti?

Savanoriauti gali visi, sulaukę 14 metų amžiaus skautai/ės, kurie pritaria skautiškoms vertybėms ir tikslams bei yra pasiruošę ne mažiau kaip 14 dienų per metus skirti Skautų slėniui savanoriškais pagrindais. Skautų slėnyje instruktoriais gali tapti pilnamečiai skautų vadovai.

Ar siūlote mokymus savo savanoriams?

261Mes norime suteikti kokybiškas paslaugas, todėl rūpinamės, kad savanoriai būtų tinkamai pasiruošę atlikti savo pareigas. Visi savanoriai praeina įvadinius stovyklavietės mokymus ir susipažįsta su visomis stovyklavietės programomis ir paslaugomis. Pasirūpiname, kad savanoris visada turėtų galimybę pasiklausti ir gauti pagalbą iš daugiau patirties turinčių vadovų. Taip pat stengsimės, kad savanoriai būtų išklausę pirmos pagalbos, higienos ir turistinių stovyklų organizatorių mokymus.

Ką aš gausiu iš savanoriavimo skautų centre?

Tai priklauso nuo kiekvieno savanorio motyvacijos. Savanoriaudami Skautų slėnyje prisidėsite prie vaikų ir jaunimo ugdymo proceso, įgysite naujos patirties, praplėsite savo komforto ribas ir įgysite daugiau pasitikėjimo savimi. Aktyvius stovyklavietės savanorius kviesime dalyvauti Skautų slėnio projektuose, motyvuosime atributika, renginiais, mokymais ir stengsimės, kad mėgautumėtės įgyjama nauja patirtimi.

Sulaukus pilnametystės, kviesime tapti instruktoriais, o įgijus daugiau patirties – Skautų slėnio ambasadoriais. Didėjant atsakomybei, atitinkamai didėja ir atlygis.

Kiek laiko aš turėčiau skirti?113

Tiek, kiek jūs norite ir galite. Jūs geriausiai žinote, ką jūs mokate ir kiek laiko norite skirti. Ieškome savanorių komandos, kurie norėtų ir galėtų padėti esant poreikiui. Tai gali būti kelios valandos per savaitę ar mėnesį, atostogų ar savaitgalių metu. Žinodami jūsų poreikius ir galimybes, žinosime kada jus kviesti naujam potyriui.
Savanoris Skautų slėnyje aktyviai dalyvauja bent 14 dienų per metus.

Kokių įgūdžių reikia turėti norint savanoriauti?

Jeigu neturėsi reikalingų įgūdžių, mes padėsime juos įgyti. Labai dažnai entuziazmas, šypsena ir mokėjimas padrąsinti yra patys geriausi ir reikalingiausi įgūdžiai.

Jeigu susidomėjai savanoryste ir norėtum apie tai sužinoti daugiau, – susisiek su mumis.
Skautų slėnis –  puiki vieta savanoriauti ir plėsti savo akiratį.

Skautų slėnio komanda